Miyom Ameliyatı

Kapalı Miyom Ameliyatı Ankara™Rahimde ortaya çıkabilen miyom isimli kitleler bulunur. Bu kitleler nedeniyle kadınlarda çeşitli belirtiler meydana gelir ve sağlık sorunları oluşur. Miyomlar iyi huylu olabileceği gibi kötü huylu da olabilir. Bu nedenle uzman doktor muayenesi çok önemlidir. Uzman doktorlar tarafından yapılan muayene sonrasında hastanın durumu saptanır ve gerekli ise miyomlar alınır.

Genel olarak bunun için kullanılan yöntem kapalı ameliyat tekniğidir. Kapalı miyom ameliyatı Ankara kapsamında miyomlar sorunsuz bir şekilde alınır ve hastanın sağlık sorunlarından kurtulması sağlanır. Kadınlarda miyomların farklı belirtiler ile kendini göstermesi mümkündür. Bu belirtiler neticesinde uzman bir hekime başvurmak ve kontrol yaptırmak sağlık açısından çok önemlidir. Daha sonra gerekli görülürse hasta ameliyata alınır.

Kapalı Miyom Ameliyatına Kimler İhtiyaç Duyar?

image

image

Miyomlar birçok kadında bulunmasına karşın hepsinin ameliyata ihtiyacı olmaz. Genel olarak çeşitli belirtileri gösteren hastalarda doktor muayenesi sonrası karar verilir. Örneğin hastada takip edilen miyomda büyüme meydana geliyorsa ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Adet kanamalarının şiddetli olması ve düzensiz kanama meydana gelmesi durumunda da yapılması gerekebilir. Aynı zamanda miyomların hem karın hem de kasık bölgesinde ağrılar meydana getirmesi de mümkündür.

image

Önemli sorunlardan birisi ise kısırlıktır. Kısırlık sorunu olan kişilerin de maliyet olması gerekebiliyor. Bu kitleler düşüğe neden olursa yine operasyon gerekir. Belirtileri gösteren kişilerin kapalı miyom ameliyatı Ankara işlemleri kapsamında ameliyat olmasına ihtiyaç duyuluyor. Daha ciddi sorunlar ortaya çıkması istenmiyorsa ve aynı zamanda mevcut sorunlardan kurtulmak için ameliyat şarttır. Bu ameliyat uzman doktorlar tarafından özel cerrahi ekipmanlar kullanılarak yapılır.

Ameliyatın Avantajları

Kapalı ameliyat yönteminin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle hastaların vücudunda estetik kaygı oluşturacak büyük kesiler olmaz. Aynı zamanda ameliyat sonrasında gerekli olan iyileşme süresi uzun değildir. Hasta çok kısa bir süre içerisinde eski hayatına dönebilir. Bununla birlikte kapalı miyom ameliyatı Ankara işleminin sonrasında hissedilen büyük bir ağrı olmaz. Taburcu ise genellikle 1 gün sonra olurken bazen 2 güne uzayabilir. Enfeksiyon kapma miyom ameliyatı riski ise genellikle yok denecek kadar azdır. Doktor Gamze Sinem Çağlar web sitesinden ameliyat hakkında bilgi alabilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.