Hasta Yatağı Kiralama

Kiralık hasta yatağı mı daha avantajlı yoksa satın almak mı soruları sürekli olarak merak edilen bir konu. Hastaları rahat ettirmek amacı ile üretilen hasta yatakları kullanımında konforun ve rahatlığın da önemli bir yeri olması gerekir. Hastane de yattıkları süre boyunca hastane yataklarına alışan hastalar, ev ortamındaki dinlenme sürecin de ya da yatağa bağlı yaşıyorsa bu süreç içerisinde yatak sıkıntısı çekebiliyorlar. Normal yataklar bel ve sırt ağrısına sebep olurken ya da yataktan inme, dönme, kalkma gibi hareketler de sıkıntı çıkıyor. Bu amaçla ev ortamına uygun bir şekilde tasarlanmış olan hasta yatağı kullanılabiliyor.

Hasta Yatağı Kullanmak Hastalara Rahat Ettiriyor Mu?

Hasta yatağı veya hasta karyolası dediğimiz şeyler faklı çeşitlerde ve farklı özelliklerde bulunur. Kimisi manuel yani düz herhangi bir elektrikli ya da kumandalı sistem olmaksızın hastanın ya da refakatçisinin, kendi elleriyle yatağı indirip kaldırması, bir diğeri ise motorlu hasta yatakları bunların da birçok çeşidi vardır. Farklı çeşitlere göre farklı özellikler eklenmiştir. Hasta yatakları elbette ki hastaların daha rahat olabilmesi için üretilmiştir. Bu hasta yatakları hastanın kendi ihtiyaçlarını karşılıyor. Fakat hasta yatağı almak ya da kiralamak konusunda tereddütte bulunan birçok insan var. Bu konuda en doğru bilgiyi ise hastanızın sağlık durumu ve doktorun görüşü önemlidir.

Hasta Yatağı Satın Almak

Aslına bakılırsa hasta yatağı almak hasta yatağı kiralamaktan çok daha iyidir. Maddi açıdan zorluk çekmemek için sürekli kira ödemek yerine tek seferde almanız çok daha mantıklı olacaktır. Ancak hastanız kısa süreli bir kullanım için hasta yatağına ihtiyaç duyuyorsa bu hususta hasta yatağını kiralamanız daha doğru ve yerinde bir karar olacaktır. Farklı fonksiyon ve modellere ait hasta yatakları, hastanızın sağlık durumuna göre tercih edilebilir. Hasta yatakları, hasta olan kişinin hastalığını daha çabuk atlatması konusunda oldukça etkili bir faktördür. Ev ortamında da hastanızın rahat etmesi ve kendi işlerini kendileri halletmesi açısından yatak alınmalı ya da kiralanmalıdır.

image

Kiralık Hasta Yatağı Fiyatları Nelerdir?

Hasta yatakları hastalar için oldukça rahat ve konforludur. Yatakta bulunan bazı özellikler sayesinde hasta ayağa kalkmadan hareket edebilir daha doğrusu yatağını hareket ettirerek fiziksel eylemlerini kısmî olsa da gerçekleştirebilir. Özel bakıma ihtiyacı olan, kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayacak durumda olan, bakıcıya ihtiyaç duyan hastalar için çok fonksiyonlu hasta yatakları önerilir. Hem manuel olan hasta yataklarının hem de motorlu ve çok fonksiyonlu olan hasta yataklarında makul fiyat politikası uygulanır.

Kiralık Hasta Yataklarında Kalite

Hasta olmak çok zor ve güç bir durumdur. Hiç kimse birine bağlı olarak yaşamak istemez. Fakat bazı hastalıklar vardır ki bir başkası olmadan hayatınızı idame ettirmek çok zordur. Bu sebepten ötürü hastalar başkalarına ihtiyaç duymasın diye yataklara çok fonksiyonlu özellikler eklenir. Hastanın kendi ihtiyacını karşılaması, ya da tuvalet ihtiyacı olduğun da yerinden bile kalkmadan yataklarda bulunan lazımlıklar sayesinde tuvalet ihtiyacını gidermesi gibi.

Normal şartlarda hastanede kullanılan bu yataklar, artık evlerde de kolay ve rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Kiralayarak veya satın alarak kullanabileceğiniz bu yataklar sayesinde hastanızı rahatça taşıyabilir, tuvalet ihtiyacını giderme ya da hasta yatağı kiralama diğer ihtiyaçları karşılamada daha kolay hale getirebilirsiniz. En işlevsel ve konforlu hasta yatağı alabilmeniz için birçok çeşit mevcuttur.

Hasta Yataklarının Hastanın Tedavi Sürecine Etkisi Nedir?

Hastaların rahat ve konforlu bir şekilde dinlenmeleri hastalık süreci için çok önemli bir etkendir. Bu yüzden hastanede kullanılan yataklar çok fonksiyonlu ve konforlu yataklardır. Yatalak olan hastalar, kronik rahatsızlığı olan hastalar engelli olan ve böbrek hastası olanlar için 2 ya da 3 fonksiyonlu yataklar kullanmaları, vücudun kan dolaşımını yapması açısından son derece önem arz eder. Farklı ebat ve boylarda olan hasta yataklarını satın almanız veya kiralamanız çok kolaydır. Hastanın bakımı konusunda refakatçi de kolaylık sağlayan bu yataklar, özellikle yatağa mahkûm olan hastaların canlarını acıtmadan ihtiyaçlarını karşılaşmalarına yardımcı olacaktır. Hasta yatakları, kalite ve hijyen açısından çok önemlidir.

image

Tabii hasta yatağı fiyatları da yatağın özellikleriyle orantılı olarak inebilir ya da yükselebilir. Yatakların fonksiyonlu oluşu, fonksiyonludan kasıt birçok işlevinin bulunması yani, bel, sırt, boyun, bacak, ayak gibi uzuvların hareket ettirilebilmesini sağlayan yataklar vardır. Bu yataklar diğer düz olan normal yataklara oranla çok daha pahalı olabiliyor. Ancak tüm hastaların rahat edebilmesi açısından bütün yatak türlerinde konfor ve rahatlık mevcuttur. Hastanızı rahat ettirmek istiyor ve hastanıza hastanedeki konfordan sağlamak istiyorsanız mutlaka bir tane hasta yatağı ya satın almalı ya da kiralanmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralama Doğru Bir Seçim Midir?

Farklı kiralık hasta yatağı modelleri mevcuttur. Hastanın ihtiyacına göre hasta yatağı ya alınmalıdır ya da kiralanmalıdır. Fakat hastanız kısa bir süreliğine yatağa ihtiyaç duyuyorsa yatağı kiralamak doğru bir seçenek olacaktır. Konforlu ve rahat bir yatak hastanın iyileşmesine katkı sağlayacaktır. Bu sayede hastalık dönemi daha sıkıntısız ve rahat geçecektir. İyileşme sürecinde ise kısalmalar olabileceği, göz ardı edilmemeli.