Hasta Karyolası Fiyatları

Hasta yatakları birçok farklı model ve türde üretilen son derece önemli ürünlerdir. İhtiyaca yönelik olarak farklı türleri olan bu yatakların fiyatları da türlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hasta yatağı fiyatları bu nedenle standart değildir. Bu yatakların fiyatlarının belirlenmesinde bazı ölçütler vardır. Bunların neler olduğu ve genel olarak hasta yatağı çeşitlerinin neler hasta yatağı fiyatları olduğu konusunda bilgi vermek istiyoruz. Sizlerde bunlardan faydalanarak kendiniz için en uygun olan hasta yatağını bulabilirsiniz. ™Kullanım Yerlerine Göre Hasta Yatakları

Kullanım alanlarına göre hasta yatakları bazı çeşitlere ayrılır. Bunlar hem hastaneler de hem de evlerde rahatlıkla kullanılabilen yataklardır. Hasta yatağı fiyatları bu yatakların türüne ve çeşidine göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı bu yatakların çeşitleri önemli bir faktördür. Bu yatakların çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Farklı alanlarda ve ihtiyaçlara göre kullanılan hasta yatağı çeşitleri şöyle olmaktadır;

• Genel yataklar: Hastanelerde genel odalarda kullanılan çeşitlerdir.

image

image

• Pediatrik yataklar: Pediatri bölümlerinde kullanılan, fonksiyonel özellikleri fazla olan çeşitlerdir. Kolayca kurulur ve uzatılıp kısaltılabilir.

• Basınç tahliye yatakları: Evde bakım ve hastanelerde kullanılan bu çeşit yataklar kan dolaşımının düzenleyen bir yatak çeşididir. Hasta uyurken bile basınç takviyesiyle hastanın rahat kullanımını sunan bir yatak çeşididir.

• Bariatrik yatakları: Aşırı ağır hastalar için kullanılan bir çeşittir. Hastanın rahatını yüksek tutar ve bakıcıların işlerini kolaylaştırır.

Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan hastaların yukarıda belirtilen yatak çeşitlerinden herhangi birini kullanabilir. Hasta yatağı hastanın boy ve kilo standartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Hasta yatakları alınırken hastanın yatağa ne kadar bir süre ihtiyaç duyacağı da önemlidir. Kısa süreli hastalıklarda yatağı kiralamak maliyet açısından sizler için daha uygun olabilir. Eğer hasta kalıcı veya uzun süreli hastalığında ise yatağı satın almak daha iyi bir düşünce olabilir.

Hasta Yatağı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hasta yatağı fiyatları nasıl belirlenir merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle her hasta yatağı aynı fiyat ile satılmaz. Bu yatakların fiyatlarının belirlenmesinde bazı önemli kriterler vardır. Örneğin yatağın sağlamış olduğu fonksiyonlar ve hastaya sağladığı kolaylıkla fiyatların belirlenmesinde önemli bir etkendir. Yatağın motor sayısı, havalı veya pozisyon veren oluşu gibi ekstra özelliklerde ayrıca fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar. Kısacası istediğiniz hasta yatağının fiyatını öğrenmek için öncelikle firmalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları Nasıl Bulunur?

Uygun fiyatlı hasta yatağı bulmak istiyorsanız biraz dikkatli olmanız gerekir. Hasta yatağı fiyatları değişmek ile birlikte modellerinde fiyat konusunda belirli bir standardı vardır. Yani sizlere yüksek fonksiyonlara sahip bir hasta yatağını çok çok uygun fiyatlara almanız zordur. Bunun yanında isterseniz bu yatakları kiralayabilir veya ikinci el olarak da temiz hasta yatakları bulmanız mümkündür. Yani biraz araştırma ve biraz dikkat gerektiren bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Güvenilir firmalardan kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri bulabilirsiniz.

İkinci El Hasta Yatakları

İkinci el hasta yatakları son yıllarda oldukça merak edilen bir konu olmuştur. Bu yatakların sağlam ve temiz olması son derece önemlidir. Bunları temin ederken kişilerin dikkatli olması gerekir. Bazen hasta yatağı satışı yapan firmalarda bu konuda hizmet verebilmektedir. Yine onlar ile bu konuyu görüşerek sizlere ikinci el yatak konusunda da yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları sizlere yüksek geliyor ise bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Doğru ve temiz bir yatak bulduğunuz sürece herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile bu temin etme seçeneğini de tercih edebilirsiniz.